Zde může být text o autorovi

JDEME TAM ODKUD JINI UTIKAJI

Aktuality

Dne 26.10.2013 Probehne slavnostni předani noveho vozidla v JSDH KŘIŽANY dale viz odkaz . Hodne štesti s novou technikou . admin.

Pozvanka:
Pozvánka: Výročí 145 let založeni jsdh Rynoltice
Chtěl bych vás pozvat na výročí jednotky a to 145 let založeni, určitě se přijďte podívat, protože se zřejmě jedná o jedno z posledních výročí tohoto sboru. Tato jednotka totiž pod vedením obce a novým velitelem spěje k zániku. Je velice smutné přihlížet jak vedení obce a SDH ničí mnohaletou práci starých členů hasičů. A to se ještě dalo říci Páni hasiči !!! Dělali to s láskou ,starali se o svěřenou techniku a majetek a to vše s úspěchem. Bohužel se jim za vše co pro obec a ostatní udělali dostalo jen pramálo úcty. Je opravdu smutné, že to co vlastními silami postavili a vybudovali, dnes nesmí ani navštěvovat. A tak větší část členů dobrovolně odešla od jednotky a ti kteří byli nepohodlní pro nové vedení byli rádoby intrikami vyřazeni. A tak není divu, že dnešní početní stav jednotky sčítá jen pár členů které v obci přezdívají THC tým. A z mého pohledu tento tým nesplňuje ani z části požadavky pro zařazení do Jpo III. O počtu ani nemluvě. Já sám jsem vyrůstal mezi hasiči po boku mého otce a starých HASIČÚ a to byli opravdu dobrovolní hasiči, pro které to bylo poslání. Dnes tomu tak bohužel není a sám nevím zda se má obec čím chlubit, nebo se raději stydět. Dnešní vedení obce i jednotky se chlubí a žije jen z toho, co tu pro ně zanechali staří hasiči. A proto se musím pozastavit nad tím, jak se vedení jednotky ohání morálním kodexem a předpisy, které sami nedodržují a obcházejí. Nepíši tento článek se záští proti někomu kdo nám ublížil, jen je mi smutno přihlížet jak se bortí něco co se dlouhá léta budovalo a pro co jiní dokázali udělat tolik. Dnes si toho bohužel nikdo nedokáže vážit. Tímto bych chtěl za sebe a svého otce poděkovat všem starým členům, kteří pomáhali budovat zázemí hasičů a pomáhali obci i při ochraně majetku občanů. Vlastimil Kvapil ml. Vlastimil Kvapil st.